8 medailí z Mistrovství kraje v přespolním běhu

Přípravky tradičně do terénu nevyběhly, jejich závody se konaly v prostorách atletického stadionu a přinesly nám první titul – v kategorii mladší přípravky ho vybojovala Monča Popíková, kterou na stupních doplnila ještě i 3.Vanessa Rudolfová. V první desítce jsme však měli ještě nabito, od 5.do 7.místa se poskládaly Bára Kyselová, Zuzka Grófová a Radka Heřmánková, poprvé si atletický závod vyzkoušela Bibiana Kořínková.

Mezi kluky ve starší přípravce potvrdil svoje běžecké kvality Max Melechovský druhým místem, na Jáchyma Janáčka bylo 900m asi už moc dlouhých, ale určitě si zaslouží pochvalu, protože letos absolvoval většinu závodů.

Starší atleti už vyběhli do kopců parku Heulos a z tratí vytěžili další zlato – v kategorii mladších žákyň potvrdila letošní dominanci Viki Nováková, která tak získala dvojí vítězství – v MK i v BPM. Mezi chlapci ve stejné kategorii ukázal Kuba Trdý, že se s ním rozhodně musí do budoucna počítat mezi nejlepšími běžci – doběhl těsně druhý a porazil i účastníka Olympiády mládeže. Pátý doběhl další nadějný běžec Miki Bříza, který na Kubu zatím ztrácí spíše výškově než výkonnostně 😊 Třetím mušketýrem byl Míša Hubáček, na kterého je kilometrová trať už přece jen trochu dlouhá..

Mezi staršími žáky bojoval o celkové umístění i medaile Filip Koreček, který doběhnul sice třetí, ale jelikož druhý chlapec byl z Benešova, získal Filip stříbro a stejnou pozici obsadil i v celkovém pořadí BPM, když stejně jako Kuba Trdý za svými zády nechal účastníka ODM. Dobře běžel i David Kocman se Zdeňkem Pecnem, kteří doběhli na 4.a 5.místě.

Poslední želízko v ohni v BPM jsme měli v kategorii dorostenek, kde skvělým výkonem doběhla třetí Bára Bouchnerová a potvrdila tak stejné umístění v celkovém pořadí, 4.skončila v MK i celkovém hodnocení Hanka Kvanková, k čemuž oběma holkám moc gratulujeme.

Mezi muži se představil i předseda oddílu Slávek Koreček, který vybojoval bronz, přičemž součet věku obou jeho přemožitelů ani zdaleka na Slávka nestačí 😊

V Běžeckém poháru mládeže jsme tak zkompletovali sbírku drahých kovů, nové naděje nám rostou v přípravkách a příští rok se těšíme i na výkony kluků v kategoriích žactva.

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

V sobotu 19.10. se v Jihlavě uskutečnilo Mistrovství kraje Vysočina v přespolním běhu, které bylo zároveň finálovým kolem Běžeckého poháru mládeže (BPM). Přípravky tradičně do terénu nevyběhly, jejich