Mistrovství Čech družstev dorostenek

Poprvé v novodobé historii se družstvo Jiskry Havlíčkův Brod probojovalo na prestižní Mistrovství Čech, které se konalo v odsunutém termínu 28.9. na stadionu Slavie Praha.

Do Prahy jsme odjížděli s jednoznačným cílem, aby náš sedmičlenný, početně třetinový tým (oproti většině ostatních klubů) nebyl poslední. A to se podařilo! Za holkami skončil tým Atletiky Tábor (který však na utkání ani nedorazil), ale také Sokol Plzeň.

Rozhodně potěšilo, že každá z holek přispěla bodově k celkovému zisku 40,5b. Přitom jsme k závodům přistoupili tak, aby si holky závody taky užily, a nikdo tak nešel tři disciplíny či neoblíbenou disciplínu.

Nejvíce bodů nasbírala Bára Moravcová, která také jako jediná dosáhla na pomyslnou bednu – ve skoku o tyči skončila druhá. Navíc ve velmi chladném a větrném počasí přidala nový oddílový rekord 310cm.

Další body přidala za 7.místo v oštěpu.

Mezi dorostenkami byla Bára se svým bodovým přínosem družstvu na skvělém 23.místě z více než 120 dívek.

V tyči Báru doplnila po zranění se pomalu vracející Kačka Moravcová. 230cm byl slušný základ, ke 250cm chybělo trošku štěstíčka. Káťa ještě házela diskem, ale s ohledem na začínající tyč absolvovala jen jeden zdařený pokus.

Druhou bodově nejbohatší disciplínou byla výška. Tady si holky štěstí rozložili rovnoměrně, když Kája Michelfeitová nešťastně shodila 150cm patami, zatímco Adélce Karasové laťka skákala po pokusu na 146cm na stojanech jako divoká kočka, ale nakonec se zklidnila a zůstala na svém místě 😆

Kája byla díky pokusům 6., Adélka 9.

V dálce bylo hodně nabito, startovalo 23 děvčat. Holky začaly skákat hned v 10:00 a trvalo než se rozehřály. Patrně nejdelší skok předvedla Kája v druhém pokusu, z tribuny jsme tipovali skok přes 5m. Bohužel s drobným přešlapem. Nejdále tak skočila Adélka 463cm, Kája nakonec 455 a Barča Bouchnerová 448cm, což ani jedné na body nestačilo.

Velké překvapení si v běhu na 100m připravila Amálka Bártíková, po nepříliš povedeném startu šlápla do pedálů a byl z toho čas 13,13s, se kterým se stala 5.nejrychlejší ženou Jiskry v historii. Na body to bohužel těsně nestačilo.

Dokonce 3body za odvahu získala v běhu na 400m Hanka Kvanková.

Na 200m předvedla krásný běžecký souboj ve svém rozběhu Bára Bouchnerová, na body však s Hankou na této trati také nedosáhly.

Poslední bodovou nadějí byla štafeta 4x100m ve složení Bouchnerová, Michelfeitová, Moravcová B. a Amálka Bártíková. Ve studeném počasí po téměř 8mi hodinách od začátku první disciplíny holky sice nepřekvapily, ale rozhodně ani nezklamaly a v prvním běhu v konkurenci “A” štafet ostatních týmů vybojovaly 6bodů za 7.místo.

Závody byly pro většinu holek premiérou mezi republikovou konkurencí včetně bezpočtu reprezentantek. Výsledek a přístup holek tak trenéry potěšil, ale bohužel závody také ukázaly, že tříštit síly v malém městě rozvoji sportu neprospívá.

Holkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této úrovni!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Posázavský běh 2024

4.kolo Běžeckého poháru mládeže (BPM) hostí každoročně náš oddíl v Brodě a pod názvem Posázavský běh se skrývá jeden z účastníky nejméně oblíbených závodů –