Pacov přípravkám svědčí, i když jsou oslabené

Z 3.kola Ligy Vysočiny přípravek vezou naše družstva stříbrné pozice v obou dívčích kategoriích a 5.místo ve starších klucích (v miniklucích startuje jen jediný náš mušketýr Pavlík Kadlec a nelze tak hovořit o družstvu…).

Do Pacova jsme odjížděli bez některých opor – chyběla Verča Hubáčková a Terka Trnková, klukům už delší dobu chybí marodící Kryštof Harazim. Přesto jsme opět nechyběli na stupních vítězů.

Mladší kluci (34): Pavlík Kadlec si zapsal nejlepší umístění v hodu raketkou, kde byl 16. za 17,17m, 17. byl v člunkovém běhu a 18. na 50m.

Starší kluci (32): Těsně unikla medaile Tádovi Melounovi v raketce, kterou poslal 35,18m daleko a skončil 4. Nejlepší desítka 2x utekla Jáchymovi Janáčkovi – v raketce (25,85m) a v člunkovém běhu byl 12.

Mladší holky (59): v této kategorii nám na první pohled řádí Vanessa Rudolfová a Monča Popíková, ale nenechte se zmást – v celkovém pořadí čtyřboje jsme měli v první patnáctce hned 5 holek! Vanessa vyhrála raketku (20,72m) a člunkový běh, ve skoku byla 2. a na 50m třetí. Vyhrála tak i celkově čtyřboj. Na pódiu ji pravidelně doplňovala Monča, která 50m vyhrála, druhá byla v člunkovém běhu a pátá ve skoku. Ve čtyřboji tak brala bronz. Na první desítku čtyřboje dosáhla i Kája Polívková, celkově 9. Kája měla nejlepší skok, kde byla 6., do desítky se vešla i ve člunkovém běhu. Těsně za desítkou se umístila Emilka Marková – Emilce se nejvíce dařilo v běhu na 50m, kde byla 12., ale vyrovnanost disciplín ji celkově vynesla vysoko – na 11.místo celkově. Hned za Emilkou byla Radka Heřmánková, která ukazuje, že je hlavně rychlík – 5.místo na 50m a 8.v člunkovém běhu mluví za vše 🙂 Další holky měly vždy nějakou velmi povedenou disciplínu – v raketce byla Zuzka Grófová 5., Julča Krajíčková byla 8. a Viki Laštovičková byla 9. Beáta Krupicová se vešla do desítky ve skoku (10.), Maruška Bártová běžela skvěle člunkový běh (10.), dobrý měla i běh na 50m. Nella Zimmermanová byla 19. v člunkovém běhu, Adélka Jeřábková dobře házela. Pochvalu zaslouží i naše nejmenší holčiny.

Starší holky (54): stříbrnou medaili za čtyřboj veze díky vyrovnanosti Verča Pytlíková, která k ní přidala ještě 2.místo ve člunkovém běhu (bohužel ji nějak zapomněli vyhlásit…). do desítky se vešla ve všech disciplínách. Bronzovou medaili získala v běhu na 50m i Anežka Nehybová. Devátá celkově skončila Alička Plachá s devátým místem v člunkovém běhu a 10. v raketce. Do patnáctky se vešla i Viki Plodíková (14.), která možná trochu překvapivě brala nejvíce bodů ve skoku, ale vyrovnané měli i 50m a raketku. V Sofii Otradovské nám asi roste budoucí vrhačka – 6.místo v raketce je skvělé, ale dobře i skákala (11.), bohužel hodně ztratila v raketce. Ta se naopak povedla Natálce Markové.

Obecně se dá říct, že už v takto mladém věku se ukazují predispozice a většina dětí má alespoň jednu disciplínu velmi dobrou, což je fajn 🙂

„Dlouhé“ štafety na 4x100m pak přinesly další medailovou radost – v mladších holkách jsme poskládali štafety 3 – ta ve složení Popíková, Rudolfová, Heřmánková a Polívková vyhrála, „Béčko“ ve složení Grófová, Krupicová, Laštovičková, Marková doběhlo 5. a „Céčko“ Jeřábková, Krajíčková, Bártová, Zimmermannová bylo hned za nimi 6., což mezi deseti štafetami není vůbec špatné!

Starším holkám sice chyběla Verča Hubáčková, ale přesto získaly mezi 12.štafetami bronz ve složení Nehybová, Nováková, Plachá, Pytlíková. Béčko (Marková, Otradovská, Plodíková, Röhrichová) doběhlo 8.

Velké poděkování patří rodičům, kteří pomohli Šárce s dirigováním našeho početného zastoupení 🙂