Pohádka požárnická, aneb jak Jiskra vykradla Jiskru

Druhou středu v říjnu odpoledne pořádá spřátelený oddíl Jiskry Humpolec tradiční Bernad cup, což je běžecký mítink pro malinké atlety až po dospěláky. A jako už tradičně, Jiskra Havlíčkův Brod (tedy my) svoji humpoleckou kamarádku tak trochu vykradla.

Naše mládežnické složky reprezentovalo 15 mladých atletů, vyhráli 6 kategorií a odnesli si celkem 11 medailí, přičemž mladší přípravku holky ovládly úplně ..

V juniorkách poprvé porazila druhou Verču Jelínkovou první Verča Vaněčková, mezi staršími žáky vládl na 800m Filip Koreček v novém osobáku 2:13,4 následovaný Davidem Kocmanem 2:19,5. Mladší žákyně ukořistila sólozávod Viki Nováková, kterou mezi staršími přípravkovými kluky napodobil Max Melechovský. Holky z přípravek si pak ze závodů udělaly přebory oddílu – ve starších vyhrála v dramatickém závodě Verča Pytlíková před Verčou Hubáčkovou (tak přemýšlím, že Verča je asi nějaké osvědčené běžecké jméno)

A v mladších si spravila chuť Monča Popíková, následovaná Vanesskou Rudolfovou a Bárou Kyselovou, přičemž pátá ještě byla Kája Polívková. Kromě medailistů se představili ještě Jáchym Janáček, Zuzka Brigantová a Ella Vencovská.

FOTOGALERIE

Posázavský běh 2024

4.kolo Běžeckého poháru mládeže (BPM) hostí každoročně náš oddíl v Brodě a pod názvem Posázavský běh se skrývá jeden z účastníky nejméně oblíbených závodů –