Pohár Atletiky Jihlava míří i do Jiskry

ve středu 3.7. se v odpoledních hodinách vypravila skromná skupina 7 našich atletů a atletek spolu s trenéry na mítink Pohár Atletiky Jihlava. Naši atleti se představili ve všech disciplínách a všichni podali navzdory spíše aprílovému počasí velmi kvalitní výkony.

Jako první se ze stříbrné medaile v kategorii žen radovala ve výšce Kačka Douchová, která letos poprvé překonala výšku 150cm. Další postupná výška 153cm byla určitě v silách Kačky, ale v dešti se prostě úplně dobře neskáče..

Sprinteři se představili ve specifické disciplíně sprinterský trojboj. V kategorii žactva srdnatě s o 2-3 roky staršími a o 2 hlavy většími kluky bojoval mladší žák Prokop Fridrich. Prokop má radši středomořské horké počasí, ale přesto si na 50m připsal i osobák 7,57s, na 60m už to bylo zmrzlejší 9,04s, ale 100m zase pěkných 14,49s. Celkově skončil těsně čtvrtý, nutno ale dodat, že za nejlepšími sprintery v kategorii starší žactvo na Vysočině..

V kategorii žen se trojboji (60,100,200m) utkaly i Šárka Aubrechtová a dorostenka Amálka Bártíková. Šárka byla kvalitní konkurencí pro českou reprezentantku Hanku Blažkovou (odchovankyně Atletický klub Tišnov nyní závodící za Olomouc), za kterou obsadila celkové parádní 🥈2.místo! Šárka potvrdila, že letos jí to parádně běhá a veze si 3 osobáky – 60m za 8,08s, 100m za 12,70s (bohužel s větrem +2,1) a 200m za 25,35s

Amálka skončila celkově 8., ale veze si nový osobák na 100m 13,70s, na 200m jí časem 28,73s chyběl kousek – konkrétně 0,03s.

Hod oštěpem trošku pořadatelé urychlili, takže se Eliška Ešnerová nestihla dostatečně rozcvičit, ale s celkově 4.místem a výkonem 30,57m byla vzhledem k podmínkám spokojená a my také 🙂

Poslední disciplínou byla trať 800m. Mezi ženami si zaběhla letos nejlepší čas Simča Beránková.

Pohár Atletiky Jihlava získal díky vítězství a hlavně v novém osobáku 2:15.29 Filip Koreček – GRATULUJEME!

Medaile atletům předával jihlavský rychlík Eda Kubelík, kterého za nedlouho čeká start na LOH v Paříži a mi mu držíme palce!!

Velkou pochvalu za reprezentaci zaslouží i Slávek Koreček, který vypomohl jako startér a také Renča Korečková, která své umění práce s Atletickou kanceláří učila svoji Jihlavskou kolegyni