Atletika logo

V Pacově vládli mladí atleti z Jiskry Havl.Brod!

Ke 4.kolu Krajského přeboru družstev mladšího žactva vyrazila obě naše družstva v silných sestavách, byť holkám chyběla Kája Stránská.

Před tímto kolem byli kluci v průběžném pořadí 2. a holky 3., jde tedy o hodně. VŠICHNI naši mladí atleti nejenže předvedli i skvělé výkony, ale také hodně obětavosti pro tým a to je vážně super. Rozložili své síly do všech disciplín a sbírali poctivě bodíky. A výsledek nás nadchnul – kluci vyhráli s bodovým ziskem 235b před druhou Třebíčí se 117b! Holky bojovaly s těžší konkurencí, ale ani na vedoucí početný tým Třebíče moc neztratily – Třebíč 132,5b a naše holky 2. se 105b!

Ale pojďme k výkonům, protože ty stály za to, navzdory velmi větrnému počasí, kdy na rovince místy vál silný protivítr až 5m/s!!

60m

Letošní suverén mezi ml.žáky (Tonda Hošek z Třebíče) odešel poprvé poražen. Vítězství si navzdory větru -2,1 zaběhl v osobáku 8,05s Eda Kopecký. Třetí byl Prokop Fridrich, 4.Fanda Nehyba a 6. Míša Hubáček.

Mezi holkami letos vládnou Viki Nováková s Ellou Vencovskou. Viki svou rychlost potvrdila, navzory protivětru -2,5m/s vyhrála a zaostala za svým osobákem s časem 8,62s pouze jedinou setinku! Ella se po jarní sprinterské superjízdě teď trošku trápí, protože celá letní příprava byla poznamenána svalovým zraněním, ale 6.místo je fajn. Bodovala i 10.Zuzka Brigantová.

150m

Druhou porážku svému Třebíčskému rivalovi přinesl Edovi Kopeckému i delší sprint. Eda využil „menšího“ protivětru -2,6m/s a v čase 19,38s si doběhl nejen pro vítězství, ale také pro nový oddílový rekord a 14.místo v tabulkách ČR. Protivítr je velký problém pro drobnější postavy, takže se s ním logicky více prali Prokop a Míša. Prokop měl opravdu smůlu, v jeho běhu vanulo neskutečných – 5,2m/s, přesto získal celkové 3.místo, byť s časem  2s za osobákem logicky spokojený nebyl. Míša Hubáček v běhu s Edou měl podmínky lepší, zůstal za osobákem jen 0,4s a byl 4.

Holkám foukalo taky hodně, Viki Nováková s Ellou Vencovskou měly přes -3m/s, Viki přesto celkově vyhrála, Ella byla 4. To Zuzka měla vítr 4m/s ale zvádla přesto skvělým během ztratit na osobák pouhou setinku sekundy a byla 10.

1500m

Opravdu už delší běh absolvovali 3 naši běžci. Mez kluky zvítězil naprosto famózně Kuba Trdý, který navzdory sólozávodu doběhl v čase 5:01.28 o 50s dříve než další kluci, ale i Miki Bříza bojoval statečně a doběhl 3. Kuba se také zařadil na 9.místo v tabulkách ČR.

Mezi holkami nestartovala Viki, která se chtěla soustředit na sprinterské tratě. Pro tým se tak obětovala Šárka Sukupová, která byť ne úplně fit si doběhla pro body za 3.místo.

60m překážek

Na překážky se vydali 2 naši žáci, Fanda Nehyba si doběhl pro nový osobák 12,42s a byl 4., Honza Klofáč byl za 12,57s pátý.

Mezi holkami si zkusila překážky Viki Nováková a doběhla si pro nový osobák 11,99s a body za 6.místo

Oštěp 400g/500g

Oštěp je tradičně naše parádní disciplína. V holkách všechny 4 holky bodovaly – druhá byla Niki Petrlíková za 22,75m, mile překvapila Nikča Klofáčová, 5. v osobáku 19,05, těsně za ní Vendy Trachtulcová za 18,85, a bodíky přinesla i 10.Viki Piklová.

I všichni kluci body přinesli – vyhrál Lukas Kučera za 31,10m, Standa byl 3. s 28,49, 4 body bral i 7.Fanda Nehyba v osobáku 17,87m

Kriket

V kriketu bohužel holky na oštěp bodově nenavázaly, ale potěšilo 2.místo a nový osobák Niki Petrlíkové 40,65m, bodovala i Vendy Trachtulcová 8.místem za 31,78m.

Koule 2kg/3kg

V kouli máme stálici ve Viki Piklové, nový osobák 8,05m stačil na 5.místo a byla jediná naše bodující.

Kluků startovalo méně než holek, body tak posbírali všichni. Vyhrál stejně jako v oštěpu Lukas Kučera v osobáku 8,54m, své osobáčky si dali i 5.Kuba Trdý a 6.Fanda Nehyba.

Výška

Mezi žákyněmi nám chyběla Kája Stránská, nahradit ji zkusila Ella Vencovská, vypadalo to nadějně, 129cm ale nakonec bohužel spadlo a tak nakonec bodík o jedno místo utekl.

V žácích startovali pouze 4 kluci, z toho 3 naši. Překvapivě vyhrál běžec Kuba Trdý za 133cm, druhý byl Standa Ludvík (29cm) a 4.Honza Klofáč (121).

Dálka

Zatímco při sprintech nás vítr trápil, v dálce nám spíše pomáhal, byť některé nejdelší pokusy jeho sílou bohužel byly znehodnoceny. Mezi 29 žákyněmi skákala jediná „jiskřička“, Zuzka Brigantová. Zuzce se moc nedařilo na Mistrovství kraje, o to větší radost teď udělala novým osobákem 413cm a 5.místem. Do statistik jí však bohužel nepůjde kvůli větru 5,3m/s, ale dva pokusy přes 4m potěšily.

Kluci skákali už v 10:00, kdy ještě tolik nefoukalo. Vyhrál Eda Kopecký za 463cm, škoda bylo velkých nedošlapů, Eda je určitě další adept na 5metrovou hranici, jen to ještě musíme technicky vychytat. Druhý byl Prokop Fridrich za pěkných 440cm, třetí Míša Hubáček za 432cm, parádní osobák 392cm vynesl Miki Břízovi nečekané 5.místo. Nejméně dnešní pacovský písek sedl Honzovi Klofáčovi, ale 386cm znamenalo body za 6.místo.

4x60m

V obou kategoriích jsme postavili 2 štafety a bylo super, že všechny bodovaly. Holky to měly určitě těžší, startovalo 15 štafet, „Áčko“ ve složení Nováková, Vencovská, Brigantová, Trachtulcová prohnalo Třebíč a bylo druhé za 34,30s. Spíše vrhačské „Béčko“ ve složení Petrlíková, Klofáčová, Piklová, Sukupová si doběhlo s časem 38,30s pro bodík za 10.místo.

V klucích si pak obě štafety namazaly Třebíč a doběhly 1.a 2. Druhé bylo „Béčko“ ve složení Klofáč, Nehyba, Ludvík, Trdý v pěkném čase 34,80s. Lukas Kučera už má dobré tříslo a tak bylo „Áčko“ konečně komplet – ve složení Hubáček, Kučera, Fridrich, Kopecký si doběhlo pro čas 32,59s, který neznamená jen první místo v závodě, ale je to také nový oddílový rekord, nejrychlejší čas na Vysočině mezi ml.žáky,, ale především 10.místo v tabulkách ČR!!!

Musíme mimořádně ocenit týmový duch, kdy děcka naváhaly a startovali i v třeba méně oblíbených disciplínách, aby přinesly družstvu potřebné body. Za týden to bude boj, ale medaile jsou už blizoučko a tajně doufáme víc… 😊

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality

Posázavský běh 2024

4.kolo Běžeckého poháru mládeže (BPM) hostí každoročně náš oddíl v Brodě a pod názvem Posázavský běh se skrývá jeden z účastníky nejméně oblíbených závodů –